Çöpte bulduğu altınları polise veren hurdacı, TSO başkanıyla buluştu

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr Ali Çelik, 2 hafta önce çöpten atık toplarken bulduğu altınları sahibine ulaştırılması için polise teslim eden Ahmet Mermer'i, makamında konuk etti.

Başkan Çelik 63 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mermer ile bir süre sohbet etti.  Çok ihtiyacı olmasına rağmen sergilediği bu örnek davranış için Ahmet Mermer'e teşekkür eden Başkan Çelik, " İlimizde Çay Mahallesinde ikamet eden evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mermer Beyefendi geçimini çöp konteynerlerinden topladığı atık kağıt, plastik gibi materyallerden sağlıyor. 2 hafta önce yine bir gece çalışırken, Yolbaşı Camii yakınlarında konteyner içerisinde poşete sarılmış vaziyette ziynet eşyaları buldu. 2 çeyrek altın, 1 adet yüzük ve çeşitli takıların olduğunu gördüğü poşeti evine götüren Ahmet Mermer, altınların sahibinin bulunması için oğlundan polise haber vermesini istedi. Olay yerine gelen polise altınların teslim edilmesi ve basının da yaşanan bu olayı takip etmesiyle Ahmet Mermer'in ne kadar dürüst bir insan olduğunu tüm dünya ile birlikte biz de öğrendik. Bu mahiyette kendisini makamımıza davet ettik. Sağ olsunlar kırmadılar, geldiler" şeklinde konuştu.

Ahmet Mermer ise çöpte hurda ararken poşet bulduğunu ifade ederek, "Ben bunu çöpü ekmek parası için karıştırırken buldum. Poşetin içerisinde kağıda sarılı halde buldum. Onun içinde ne olduğunu bilmiyorum. Elimi attığımda sertçe geldi. İçini açtım, 2 tane çeyrek altın. Bir tane boncuklu şey vardı onun adını bilmiyorum ama. Götürüp emniyete teslim edelim dedik. Eşim, gelinim ve oğlum emniyete götürerek onu teslim ettiler" diye konuştu.

Ahmet Mermer'e TSO yönetimi tarafından takdir toplayan davranışı dolayısıyla ödüllendirme yapıldığı öğrenildi.

245 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üye Listesi
İletişim Platformu

Hava Durumu