Ahilik Haftası kutlamaları

18/09/2020

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Çelik, Ahilik Haftası kapsamında “Tokat Ahilik Komitesi” ile birlikte bir dizi etkinliklerde bulundu.

Anıta çelenk sunma töreniyle başlayan etkinlikte, komite üyeleri Vali Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti.

Vali Balcı, ahilik teşkilatının önemine değinerek,

“Ahilik teşkilatının kurucusu Ahi Evran Veli’yi rahmetle anıyor, tüm esnaf ve sanatkarlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum.” dedi.

Ardından Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na makamında konuk olan komite üyeleri, Tokat esnaf ve sanatkarları hakkında konuşup fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Eroğlu, bu yıl pandemi dolayısıyla Ahilik Haftası’nın durgun geçtiğini dile getirerek,

“ Her yıl Cumhuriyet meydanımızda esnaflarımızla bir araya gelir, yemekler yenir ve ve kaftanlar giyilirdi. Her meslek grubundan bir büyüğümüze bir kardeşimize ahilik noktasında hediyeler verilirdi. Çok güzel şekilde kutlanırdı. Pandemi bizim birçok çalışmamızı, programımızı sekteye uğrattı. Tabi ki önce sağlık, bu noktada eskiyi yad ederek geçiriyoruz. İnşallah bir an önce Allah bu musubeti başımızdan alır ve o eski güzel günlerimize döneriz.”  diye konuştu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Çelik’te konuşmasında bir şehirin gelişmesinde esnaf ve sanatkarın önemine değinerek,

“Ülkemize değer katan üreten istihdam sağlayan ve hepimizin olmazsa olmazı esnaf ve sanatkarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum. Her yıl coşkuyla gerçekleşen kutlamalar bu sene pandemi dolayısıyla buruk geçiyor. Pandemi esnafımızı ve sanatkarımızı olumsuz etkiledi.  Bu süreçte sayın valimiz ve belediye başkanımıza birçok konuda esnaf ve sanatkarımızın yanında durup yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. “ dedi.
155 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üye Listesi
İletişim Platformu

Duyurular
Hava Durumu